magnezij EFFECT 375

240.00ден

Било кога, било каде

Микрогранули за директна употреба и растворање во уста.

Една вреќичка од производот содржи магнезиум и Б-комплекс витамини.

Магнеизумот допринесува за нормална функција на мускулите и нервниот систем.
Витамините Б2, Б6 и Б12 допринесуваат за нормална функција на метаболизмот за енергија и нејзино создавање. Го намалуваат уморот и исцрпеноста.
Ниацинот и фолната киселина допринесуваат за нормална психолошка функција, додека пантотенската киселина допринесува во нормалните ментални способности.

Magnezij EFFECT 375 микрогранулите е висококвалитетен додаток во исхраната за употреба без вода. Овој практичен начин на употреба – директно во устата е идеален за секојдневна употреба.

 • Составот на производот можете да го погледнете во опис.
  Производот НЕ содржи глутен и лактоза

 

 • Пакување:
  20 ќесички со микрогранули
 • Упатство за употреба: 
  Деца постари од 14 години и ворасни – една вреќичка на ден.
  Содржината на вреќичката истресете ја директно во устата, по што гранулитет брзо и потполно ќе се стопат, без дополнителна течност. Препорачуваме содржината ја истресете во повеќе наврати.
Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).