Акција!

neuro B-complex, 60cps.

600.00ден

Граничен производ со Б-комплекс витамини

Содржи: Витамин Б1 (тиамин), Б2 (рибофлавин), Б3 (ниацин), Б5 (пантотенска киселина), Б6 (пиридоксин), Б7 (биотин), Б9 (фолна киселина) и Б12 (цијанокобаламин)

Витамин Б1, Б2, Б3, Б6, Б7, Б12 допринесуваат за нормална функција на нервниот систем.
Б-комплекс витамините учевствуваат во многу физиолошки процеси и важни се за оддржување на здравјето на човековиот организам.

Витамини Б6, Б9 и Б12 допринесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем.
Витамините Б1, Б3, Б7, Б9 и Б12 допринесуваат за нормална психолошка функција.
Витамин Б5 допринесува за нормални ментални способности.
Витамин Б1 допринесува за нормална срцева функција.
Витамин Б2 допринесува во оддржување на нормален вид.

Б-комплекс се препорачува на:
– Лица со намален имунитет
– Лица кои немаат правилна исхрана
– Постари лица
– Спортисти

Категории: ,

Опис

Содржи:
60 капсули

Начин на употреба: 
Во доза од една капсула на ден

Начин на чување:
Да се чува на температури од 25°C на суво месо заштитено од светло, во добро затворена кутија.

Напомена:
Да се чува надвор од дофат на мали деца. Препорачаните дневни дози да не се прекорачуваат. Додатоците во исхраната не се надоместок или замена на врамнотежената исхрана. Врамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се важни за здравјето.