Aromatichen balzam - Biovitalis

540.00ден

Балзам за граден кош со етерични масла*
Ароматичниот балзам содржи 100% органски етерични масла од бел бор и лаванда

Се препорачува за деца постари од шест месеци и возрасни.
Се нанедува во пределот на градниот кош и грбот, особено пред спиење. Благодарејќи на ши путерот и маслото од памук, ароматичниот балзам има кремаста текстура. Лесно се нанесува и брзо се впива.

0% ментол, камфор, масло од еукалиптус и вазелин
100% природен состав, без конзерванси

*Ароматерапевтски производ

Пакување:
45мл

Не содржи систетички мириси, само природно и свежо етерично масло од вистинска лаванда и бел бор
Без глутен
Без алкохол
Производот не е тестиран на животни

Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).