URO BALANCE

600.00ден

Иновативна комбинација од екстракт од брусница, Д-маноза, троскот и витамин Ц.
Американската брусница е природна помош во лекувањето на вообичаени инфекции на уринарниот тракт.
-Д-манозата делува на едноставен начин така што цврсто се врзува за површинските ластари на E. coli. Бактериите врзани за Д-маноза се исфрлаат од телото со мокрење.
Троскот помага да се излачува вода преку уринарниот тракт.
Витаминот Ц придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.

Употребата зависи од возраст.

Нема на залиха

Пакување:
250ml

АКТИВНИ СОСТОЈКИ Во 30ml
Д-маноза 2,5 mg
Екстракт од билка троскот 100 mg
Екстракт од плод од америчка брусница 100 mg
Витамин Ц 80 mg

Содржи: Прочистена вода; сахароза; Д-маноза; фруктоза; сув екстракт од растението птичји трскот (Polygonum aviculare); сув екстракт од овошје од американска брусница (Vaccinium macrocarpon); аскорбинска киселина; згуснувач: ксантанска гума; арома; конзерванс: калиум сорбат; регулатор на киселост: лимонска киселина.

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА

  • Од 3 до 6 години – 15 ml еднаш на ден
  • Од 6 до 12 години – 15 ml два пати на ден
  • Од 12 години и возрасни – 30 ml еднаш на ден

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:
Не се препорачува за бремени жени и доилки.
Не се препорачува да се зема во комбинација со мечкино грозје (Увин чај)
Не се препорачува за лица со хронични болести на бубрег
Дијабетичари кои го користат производот, треба да практикуваат редовно контролирање, одновно мерење на нивото на шеќер во крвта.

Можеби ќе Ви се допадне и…

Нема на залиха
180.00ден
Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).