Medna Rosa PLUS

640.00ден

Ги отстранува израстоците безбедно и сигурно

Едноставно и прецизно нанесување со roll-on апликатор, за 100% сигурна и ефикасна примена.

Ослободете се од несаканите израстоци на кожата без болни хирушки зафати.
Medna rosa PLUS, едноставно и безболно го суши подрачјето на кое се нанесува и помага во отстранување на несаканите израстоци на Вашето тело и спречување на нивна повторна појава. Формула со дури 20% екстракт од кора од врба, кои природно содржат висока концентрација на салицилна киселина., во комбинација со природен екстракт од врба, лимон, невен и даб со јаболков оцет.
Шишенцето со roll-on апликатор овозможува директно нанесување на израстокот. Благодарејќи на практичната големина, шишенцето лесно се вклопува во џеб или ташна и е лесно достапно за користење повеќе пати на ден.

Додатокот од природен екстракт од кокос дава пријатен мирис на течноста.
Пригодно за користење кај деца, бремени жени и возрасни.

Опис

Нето тежина: 10ml

  • Може да се користи и за фиброми
  • Без парабени
  • Употреба на сите делови на телото и тело, освен пределот околу очите

Предупредување: 
Само за надворешна употреба!
Да се внимава на пределот околу очите и слузниците!