skinage COLLAGEN PRESTIGE 10000

1,680.00ден

Содржи 10.000 mg хидролизиран колаген, 100 mg хијалуронска киселина, 100 mg витамин Ц, Б-комплекс витамини, манган и цинк.

Комбинацијата на колаген, хијалуронска киселина и Б комплекс ја храни кожата одвнатре, а витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на кожата и придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Стареењето ја намалува способноста на телото да произведува колаген и хијалуронска киселина, што доведува до намалување на еластичноста на кожата што на крајот резултира со појава на брчките. За време на стареењето, колагенските влакна почнуваат да се одвојуваат, а просторите исполнети со хијалуронска киселина се намалуваат и стануваат празни.

Со земање на производот skinage COLLAGEN PRESTIGE се обезбедува дополнително внесување на колаген и хијалуронска киселина во организмот.
Клинички е докажано дека земањето 10 g Naticol хидролизиран морски колаген за шест недели ја намалува појавата на брчки и ја подобрува затегнатоста на кожата. Комбинација на состојки кои обезбедуваат вашата кожа да се регенерира побрзо, ги штити клетките од оксидативен стрес, ги намалува брчките и го враќа младешкиот изглед.
Течната форма на колаген обезбедува побрза апсорпција и поголема искористеност, што придонесува за убавината на вашата кожа на долг рок.

БЕЗ ГЛУТЕН
БЕЗ ЛАКТОЗА

Пакување: 
500ml

Начин на употреба: 
50ml еднаш дневно, промешајте пред употреба

*За подобар ефект испиете ја вашата дневна доза еден до два часа пред или после јадење

Вкус:
Шумско овошје

НАПОМЕНА:
Да се чува на суво место, на температура до 25 °C.

 

Тежина 0.5 kg
Почитувани посетители, со цел подобрување на корисничкото искуство, оваа страница користи колачиња (eng. “cookies”).